Fiilde erimiş fikir

Hakkımızda

17 Eylül 1997 tarihinde Malatya’da dünyaya geldim.

Sanatla oldum olası haşır neşirimdir… Sürekli bir şeyler yazıp karalardım… Ve usanmadan Yeşilçam klasiklerini izlerdim.

Ancak ciddi üretim ve faaliyetlerime lise çağlarımda başladım diyebilirim…

*2014 yılında  Kayseri Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Uluslaraası Liseler Tiyatro Festivali‘ne Beydağı Abdülkadir Eriş Anadolu Lisesi tiyatro ekibinin mensubu olarak katıldım. Orhan Asena’nın “Ölümü Yaşamak” adlı oyununu gösterime sunduk. Bu festivalde “en iyi erkek oyuncu” ödülüne layık görüldüm.

*2015 yılında istemeyerek de olsa İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmet bölümüne başladım.

*2015 yılının sonlarına doğru Bayırbucak Türkmenlerinin çektiği sıkıntılar üzerine yazdığım Bayırbucak Yanıyor şiiri 170 bin tirajlı Türkiye Gazetesi‘nde neşredildi. Bu şiir Türkmen Derneklerinin resmi sayfalarında ve yerel gazetelerde de neşredildi.

*2016 yılının başlarında İ.Ü Tarih ve Düşünce Topluluğu‘nu kurdum. Topluluğu iki yıl ilmi usüllerle yönettim. Birçok faaliyete imza attım.

*2017 yılında küçük çaplı iki blogda şiir ve fikir yazılarım yayınlandı. Blog sahiplerinin baskı, sansür ve ufuksuzluklarına dayanamayıp buralardan ayrıldım.

*Akabinde Aralık 2017’de gördüğüm lüzum üzerine hür bir şekilde, kimsenin dokunamayacağı yazıları yazmak maksadıyla şahsi internet sitem cemalen‘i kurdum.

*2018 yılının başlarında yine Türkiye Gazetesi‘nin genç yazarlar köşesinde İdealler ve İnsan başlıklı yazı dizimle Her Şeyin İlacı Para Mı? isimli yazılarım neşredildi.

Biyografimin başında da belirttiğim gibi istemeyerek yazdığım Sosyal Hizmet’i şartlar olgunlaştığında bıraktım. Üniversite sınavına tekrar girip, mizacıma daha uygun olan Hukuk Fakültesi’ni(Akdeniz Üniversitesi) kazandım…

*Ağustos 2018’den bu yana ise ünlü film inceleme yazarı Utku Uluer‘in teklifi üzerine Sinematik Yeşilçam’da çok sevdiğim naif ve samimi Yeşilçam filmlerinin incelemesini yapıyorum…

 

 

 

“cemalen” şahsi fikir ve şiir denemelerimin yayınlandığı bir yapı…